LaRitma - kulturní centrum Aš  •   info@LaRitma.cz  •  778 538 301
poster

Radek Jaroš - Koruna Himaláje

KORUNA HIMALÁJE

 

vstupné 250,-Kč, děti do 15 let 100,-Kč

omezený počet míst

rezervace na telefonním čísle: +420 725 962 057

 

Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech jejich hlavních vrcholech!

Výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši těm nejvyšším horám. Meta, které dosáhlo bez kyslíkových přístrojů zatím jenom 15 horolezců z celého světa. Spousta těch, kteří se za tímto snem vydali, ho nikdy nedosáhne. Cesta dalších navždy skončila za hranicí věčného ledu a sněhu. Desítky pokusů, kdy se člověk vydává do tzv. „zóny smrti“. Extrémní klima, mráz, vichřice, ale také jenom třetina kyslíku oproti tomu co dýcháme tady dole. Ve skutečnosti ale vlastně nejde jenom o štíty Himálaje. Čtyři klenoty této koruny se tyčí v pohoří Karakoram, severozápadně od Himálaje.

 

Přednášky Radka Jaroše vycházejí z jeho více jak 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce. Zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic, jejichž cílem bylo postupně stanout na všech čtrnácti nejvyšších vrcholech světa. Díky Radkově pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabízejí Radkovy přednášky nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání.

 

Každý si dnes může zaplatit trek okolo Annapurny nebo výšlap do Base Campu pod Everestem. Stovky horolezců se každoročně pokouší i o samotné vrcholy včetně toho nejvyššího, Mt. Everestu, nebo nejobávanějšího - vrcholu hory K2. Nicméně dosáhnout jich se podaří jenom těm nejvytrvalejším, nejodhodlanějším, nejpřipravenějším. Také těm co přeje štěstí, které je u všech podobných výprav nezbytné. Radkův příběh je skládanka všech těchto faktorů a jeho zkušenosti a zážitky mohou být krásným příkladem nebo motivací pro ostatní.