LaRitma - kulturní centrum Aš  •   info@LaRitma.cz  •  778 538 301
poster

Ašlerky 25. ročník

Milí ašlerovští příznivci!
 
 
Na vědomost se dává, že AŠLERKY 2023 slaví čtvrtstoletí v KC LaRitma 1. - 3.června.
 
Zveme všechny, kdo se téhle kulturní smaženice kdy účastnili, účastní a účastnit snad budou od roku 1998, ať jako účinkující nebo diváci. Budeme se navždy otiskovat do mimochodníku ašské kulturní slávy.
 
Opět uvidíte všechny soubory LDO z ašské ZUŠky, dospělácký soubor Ašlemenato, profíky i ochotníky, divadla a workshopy, koncerty kapely V3ska.
 
Vaše Ašlerovy náměstkyně :)
 
 
 
ČTVRTEK, 1.6. 2023

 

9:30 Everest / Západočeské divadlo Cheb

(Autorská výprava na nejvyšší horu světa. Jeden herec, tři horolezci) pro domluvené školy

16:00 Slavnostní zahájení 25. ročníku divadelního festivalu Ašlerky… Otisky, ó tisky, tis, ski/sky…

16:05 O chytrém Honzovi / zpěváci a Six-pack

ZUŠ Aš (Honza se po dlouholetém spánku vydává za drakem, má se stát jeho nevěstou… no, toto? Vykoná tři zkoušky a pokusí se zachránit všechny, které po cestě potká...)  

16:45 Z království do rybníka / Dramadream

ZUŠ Aš (Nevychovaná princeznička utíká ze svého královského pokojíku k rybníku. Může se zamilovat do vodníka? Co s ní udělá kouzelný dezert? A co na to lišky?) 

17:15 Ufonie / ZatímJo

ZUŠ Aš (Kamarádi se těší na společná dobrodružství na táboře. Mezi nimi je i malý Benjamínek, který má rád příběhy z knih. Chlapci se mu za to posmívají, netuší však, co způsobí nahlas přečtená slova Nach Mana…

18:00 Tři kouzelné dary / Loutky bez hranic

Praha (Chudý krejčík má tři syny, co jdou do světa, a hladovou kozu. A co dál? To uvidíte v maňáskové taškařici, kde pravda a Jano musí zvítězit nad chamtivostí a zlou kozou.)

19:00 Dárce / Hranický dram

ZUŠ Aš (Dramatizace stejnojmenné knihy o tom, jak si lidstvo chtělo vytvořit ideální svět)

19:50 Popelka / Divadlo Toymachine

Pečky (Jeden večer Popelce změní celý život. Štěstí je totiž někdy ukryto v maličkostech..v oříšku..v ztraceném střevíčku..v polibku. Naše Popelka už nebude sedět v koutě!)

21:00 Cos mi dnes udělala / Ašlemenato

(Příběh Terezy, ženy v domácnosti, která pocítí nutnost změnit svůj našedlý život. Jóga, box, ochutnávky vína, protialkoholní sedánky, nová známost… Večeři máš v troubě. Já něco mám.)