LaRitma - kulturní centrum Aš  •   info@LaRitma.cz  •  778 538 301
poster

Ašlerky 25. ročník

Milí ašlerovští příznivci!
 
 
Na vědomost se dává, že AŠLERKY 2023 slaví čtvrtstoletí v KC LaRitma 1. - 3.června.
 
Zveme všechny, kdo se téhle kulturní smaženice kdy účastnili, účastní a účastnit snad budou od roku 1998, ať jako účinkující nebo diváci. Budeme se navždy otiskovat do mimochodníku ašské kulturní slávy.
 
Opět uvidíte všechny soubory LDO z ašské ZUŠky, dospělácký soubor Ašlemenato, profíky i ochotníky, divadla a workshopy, koncerty kapely V3ska.
 
Vaše Ašlerovy náměstkyně :)
 
 

SOBOTA, 3.6. 2023

16:30 Pohádka o slepičce/ JABADA

Praha (Dvě tetky jsou na trh, jedna chce prodat kohouta, druhá slepici. Po cestě se zastaví a převypráví si pohádku... Představení spojené s nářečím a klasickým krojem potěší děti a pobaví dospělé.)

17:20 Dvě eura dvacet/ Rytíři a víly

ZUŠ Aš (Parta přátel v Provence a drobné ponechané jen tak na stolku…jak tahle dovolená dopadne?)

18:40 Výzkum strašidel/ Happy Handicap

Plzeň (Tanečně dramatické představení na tři minuty. A možná navštívíme i říši zvířat… se uvidí)

19:00 Futurum/ Spojenci

ZUŠ Aš (Do meziplanetárního prostoru se vydává neobyčejná posádka kosmické lodi na důležitou misi. Něco mezi sitcomem a bizarní sci-fi, každopádně absolventské představení souborů Babodrama a PiškvorkyMedium!!! za pomoci Six-pack:)

20:20 Kombinačky

kombinované vystoupení kapel Ice Cream a Produktů z Gdouloně, zazní i chemická poezie a propukne skandál s mletým masem (J. Kouba a M. Kulhavý s texty, s nimiž postoupili na Wolkerův Prostějov), odehraje se i happening Ašlerových věčných otisků – terasa a okolí

22:00 kapela V3Ska ska/reggae Plzeň

 
V3SKA
Hudební skupina, která původně pochází ze Stoda u Plzně vznikla v roce 2002. Hraje převážně styl SKA doplněný prvky punku a reggae. Za celou dobu existence prošlo kapelou vícero muzikantů, nyní je těleso složené z devíti členů a kromě dechové sekce je okořeněno akordeonem a vtipnými texty pocházejícími z pera frontmana Karla Hlaváčka.
V roce 2007 kapela vydala své první album „Už bylo načase“. Následně v listopadu 2010 pokřtila druhé album "CIRKUS V3SKA" a po čtyřleté pauze vydává kapela v září 2014 album "MODERNÍ DĚS". Poslední album "15" k příležitosti výročí kapely pak bylo vydáno v roce 2018.

Kapela pravidelně hraje v klubech po celé ČR a také se účastní různých hudebních festivalů.

 
 
 
ZÁZNAM Z LOŇSKÝCH AŠLEREK: